Yasal Uyarılar

Telif hakkı.

Tüm haklar saklıdır. Tüm metinler, resimler, görseller, ses, video ve animasyon verileri ve aranjmanlar telif hakkı ve diğer yasalarca koruma altındadır. Bu verilerin ticari amaçlarla ve başkasına iletmek amacıyla kopyalanması, değiştirilmesi ve başka web sayfalarında kullanılması yasaktır. Daimler Truck AG'nin bazı İnternet siteleri, bunları sağlayan kişilerin veya kurumların telif hakkına tabi olan materyaller de içermektedir.

Ürünler ve fiyatlar.

Bazı sayfaların yayın tarihinden sonra ürün ve hizmet ücretlerinde değişiklikler yapılmış olabilir. Yapı veya şekil değişiklikleri, renk tonunda sapmalar ve ayrıca üretici tarafından teslimat veya hizmet kapsamında değişiklik yapılması, yapılan değişiklik veya farklılık Daimler'in menfaatleri göz önünde bulundurulduğunda müşteri tarafından kabul edilebilir sınırlar içindeyse teslimat süresi boyunca mümkündür. Resimlerde standart teslimat veya hizmet kapsamına dahil olmayan aksesuar, özel donanım veya diğer kapsamlar da görülebilir. Renk sapmaları teknik kaynaklıdır. Bazı sayfalarda, belirli ülkelerde sunulmayan tip ve hizmetler de bulunabilir. Yasal, hukuki ve vergisel açıdan kural ve etkiler konusunda beyanlar, sadece Almanya Federal Cumhuriyeti için geçerlidir. Satış ve teslimat şartlarında farklı düzenlemeler için teslimat gününde geçerli olan fiyatlar geçerlidir. Sözleşme ortaklarımız için fiyatlar tavsiye edilen fiyatlar anlamındadır. Bu nedenle, son durumu lütfen bir şubemizden veya bir sözleşme ortağımızdan öğrenin.

Ticari markalar.

Aksi belirtilmedikçe, tüm Daimler İnternet sayfalarında adı geçen markalar Daimler'in yasal olarak korunan markalarıdır, bu husus özellikle şirketin model adları, ayrıca logoları ve amblemleri için geçerlidir.

Lisans hakları.

Daimler size yenilikçi ve bilgilendirici bir İnternet programı sunmak istiyor. Yaratıcı tasarımımız konusunda sizin de bizim kadar sevineceğinizi umuyoruz. Yine de, Daimler'in, patentlerini, ticari markalarını ve telif haklarını da kapsayan fikri mülkiyetini korumak zorunda olduğundan ve bu İnternet sitelerinin Daimler'in fikri mülkiyet konusunda lisans hakkı veremediğinden dolayı anlayışınızı rica ediyoruz.

İleriye dönük ifadeler hakkında notlar.

Bu web sitesindeki İnternet sayfaları, yatırımcı ilişkileri yayımları, yıllık ve ara dönem faaliyet raporları, görünümler, sunumlar, ses ve video dosyaları, yönetimin güncel tahminlerine dayanan ve gelecekteki gelişmelerle ilgili ileriye dönük ifadeler içerebilir. "Sezmek", "Varsaymak", "İnanmak", "Tahmin etmek", "Beklemek", "Tasarlamak", "Yapabilmek/Yapabilir olmak", "Planlamak", "Hazırlamak", "Olmalı" ve buna benzer kelimeler bu tür geleceğe yönelik beyanları oluşturur. Bu tür beyanlar belirli risk ve güvensizliklerle bağlantılıdır. Bu noktada bazı örnekler Avrupa ve Kuzey Amerika'da devresel değişimler, döviz kurlarında değişimler, faizler ve ham madde fiyatları, rakiplerin ürün sunumları, yüksek satış tahrikleri, yeni iş modeli smart'ın başarılı uygulanması, üretim malzemelerinde malzeme eksikliği, grevler veya tedarikçi iflaslarına dayanan tedarik kesintileri ve ayrıca ikinci el araçlarda tekrar satış fiyatının inmesidir. Bu güvensizlik faktörlerinden veya diğer belirsizliklerden (bunlardan bazıları Daimler'in güncel işletme raporunda "Risk raporu" başlığı altında ve ayrıca Daimler'in güncel işletme raporundaki 20-F formunda "Risk faktörleri" başlığı altında açıklanmıştır; bunlar U.S. hisse senetleri borsa denetleme kurumuna da bildirilmiştir) birinin ortaya çıkması durumunda veya beyanların temelinde beklenilen durumun gerçek olmadığı ortaya çıkarsa, gerçek sonuçlar bu beyanlardaki veya örtülü olarak dile getirilen sonuçlardan çok farklı olabilir. İleriye dönük ifadelerimizi, bunlar sadece yayım tarihindeki koşullar çerçevesinde oluşturulduğundan, ne güncelleme niyetindeyiz, ne de sorumluk alabiliriz.

Sorumluluk.

Bu sayfadaki bilgiler ve veriler açık veya zımni bir güvence veya garanti teşkil etmemektedir. Bunlar özellikle, vasıflara, satılabilirliğe, belli bir amaç için uygunluğa veya hukuk veya patent ihlallerine ilişkin hiçbir zımni taahhüt veya güvence ifade etmez.

Web sitemizde diğer web sitelerine bağlantılar da bulabilirsiniz. Link verilen sayfaların tasarımı ve içeriği konusunda hiçbir etkimiz olmadığına dikkat çekeriz. Bu nedenle orada sunulan bilgilerin güncelliği, doğruluğu, eksiksizliği veya kalitesi konusunda da herhangi bir garanti veremeyiz. Bu bağlamda bu sayfalardaki tüm içeriklerle aramızda mesafe olduğunu açıklıyoruz. Bu beyan, İnternet sayfalarımızda bulunan tüm harici sitelerde ve içeriklerinde bulunan bağlantılar için geçerlidir

Tüketici Anlaşmazlıklarında Uzlaştırma Yasasının (VSBG) 36 maddesi uyarınca bildirim.

Daimler Truck AG, Alman Tüketici Anlaşmazlıklarında Uzlaştırma Yasası (VSBG) kapsamında Tüketici Uzlaştırma makamında düzenlenecek uzlaştırma prosedüründe yer almayacaktır ve ayrıca buna da mecbur değildir.

Çevrimiçi anlaşmazlık çözümü hakkında bilgiler.

Avrupa Komisyonu çevrimiçi anlaşmazlıkların çözümüne yönelik bir internet platformu ("OS Platformu" diye anılır) oluşturdu. OS platformu, çevrimiçi satış sözleşmelerinden kaynaklanan sözleşme yükümlülüklerine ilişkin anlaşmazlıkların yargısız çözümüne yönelik ilk başvuru noktası olarak hizmet vermektedir. OS platformuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://ec.europa.eu/consumers/odr

Tedarikçi şirketlerin kimliği.

Daimler Truck AG

Fasanenweg 10

70771 Leinfelden-Echterdingen